تخلیه روغن کمپرسور چیلر های تراکمی

با عرض سلام و وقت به خیر خدمت اعضای محترم خانواده بزرگ کرج بوران.

امروز قصد داریم در مورد تخلیه روغن کمپرسور چیلر های تراکمی مطالب کوتاهی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

در کمپرسور های هرمتیک که شیر سرویس دارند شیر را باز کرده و کمپرسور را مایل گرفته تا روغن از شیر خارج گردد. اگر روغن تخلیه شده دارای کف یا رنگ آن تیره شده باشد و شفافیت خود را از دست داده و بو گرفته باشد یا هنگامی که بخواهیم روغن پلی استر را با معدنی جا به جا کنیم، روغن را کاملا تعویض می کنیم ولی اگر فقط مقدار آن کم شده باشد این کمبود روغن را توسط یک قیف کوچک یا روغنی که از همان نوع و غلظت باشد جهت جبران به کمپرسور اضافه می کنیم.

تخلیه روغن کمپرسور های نیمه بسته:

ساده ترین روش انجام این کار، استفاده از درپوش تخلیه روغن است. با دقت کافی پیچ تخلیه روغن را شل نموده و روغن موجود در کمپرسور را تخلیه کنید و این کار تا زمانی که روغن کافی از کمپرسور خارج شود ادامه دهید. به خاطر داشته باشید که نباید پیچ تخلیه روغن کمپرسور را به طور کامل بردارید، بلکه تنها باید شرایطی را فراهم کنید که روغن از حاشیه رزوه ها خارج شود. اگر کمپرسور مجهز به پیچ تخلیه روغن نباشد یا استفاده از آن به سادگی امکان پذیر نباشد، می توان روغن را از پیچ شارژ روغن تخلیه نمود. این کار را می توان با رعایت ملاحظاتی  انجام داد که در مطالب بعدی به بررسی آن ها می پردازیم.

فراموش نکنید که تعمیرات چیلر و شارژ گاز کولرگازی تخصص کرج بوران است.

کرج بوران را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.