نحوه کارکرد سرمایش و گرمایش در کولرهای گازی

نحوه کارکرد سرمایش و گرمایش در کولرهای گازی : تیم کرج بوران قصد دارد شما را با نحوه کارکرد سرمایش و گرمایش در کولرگازی آشنا کند .

نحوه سرمایش کولرهای گازی

نحوه کارکرد سرمایش و گرمایش در کولرهای گازی : در حالت سرمایش گاز خنک کننده درون کمپرسور متراکم شده و با فشار به سمت کندانسور می رود . در آنجا گرما را از دست داده و تبدیل به مایع می شود . سپس مایع خارج شده از کندانسور از لوله مویی یا شیر انبساط عبور کرده و دچار افت فشارشدید می شود . که در اثر این افت فشار مقداری حالت دو فازی (مایع و گاز) به خود گرفته و به سمت ورودی اواپراتور هدایت می شود.

در محل اواپراتور ( تبخیر کننده ) تحت تأثیر دمای محیط است . تبخیر و دوباره تبدیل به گاز شده بنابر این سرمای خود را به محیط یا همان لوله های اواپراتور پس می دهد. هوای اتاق با گردش پروانه فن داخلی (فن ایندور) ازیک سمت یونیت داخلی وارد می شود . که بعد از  عبوراز بین لوله های اوپراتور، سرد شده و از سمت دیگر به داخل اتاق هدایت می گردد . مبرد تبخیر شده در اواپراتور دوباره توسط کمپرسور مکش شده و این سیکل ادامه می یابد .

نحوه گرمایش کولرهای گازی

نحوه کارکرد سرمایش و گرمایش در کولرهای گازی : در حالت گرمایش چرخه فوق از طریق یک شیر چهارطرفه تغییر کرده و گاز سردکننده گرم شده در کمپرسور، مستقیما به سمت اواپراتور رفته و در آنجا با از دست دادن گرمای خود باعث گرم شدن لوله های اواپراتور و در نتیجه گرم شدن محیط می شود .

گاز داغ خروجی از کمپرسور به جای اینکه به سمت پنل خارجی در حالت سرمایش حرکت کند، به سمت اواپراتور پنل داخلی هدایت می شود . پس از گرم شدن لوله های اواپراتور و کار کردن فن داخلی آن، هوای فضای مورد نظر با عبور از روی لوله ها گرم می شود .

سپس مبرد موجود در سیکل که حال سرد شده است به سمت پنل خارجی هدایت شده و با جذب گرمای محیط دمای آن افزایش می یابد و مجددا به کمپرسور وارد می شود . به این ترتیب سیستم به صورت گرمایشی شروع به کار میکند . نحوه کارکرد سرمایش و گرمایش در کولرهای گازی

راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی در فصل سرما

با رسیدن فصل سرما نوع دیگری از کارایی کولرگازی اسپلیت مورد استفاده قرار میگیرد و آن سیستم گرمایش کولرگازی است و بسیار مناسب منازل و مغازه ها و  اتاق های کوچک است . راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی کاری بسیار ساده و در عین حال حساس میباشد .

به این دلیل که در حالت سرمایش کولر شما بعد از ترموستات کمپرسور آن خاموش میشود . اما در حالت گرمایش پس از اینکه دستگاه شما فضا را گرم کرد به حالت دیفراست (برفک زدائی) می رود، تا برفک بیرون را آب کند و پس از ان مجددا به حالت گرمایش تغییر می یابد .

نکته ساده جهت راه اندازی کولر گازی در حالت گرمایش این است که شما میتوانید با دکمه  MODE بر روی ریموت کنترل ( کنترل دستگاه ) گزینه HEAT  یا همان شکل خورشید را انتخاب کنید . و دما را روی ۲۵ یا ۳۰ درجه قرار دهید. زمانی حدود ۵ دقیقه طول می کشد تا دستگاه شما باد گرم بزند .

اما نگران نباشید زیرا باید پنل داخلی گرم شود و سپس فن کار کند اما اگر این زمان زیاد طول کشید احتمالا دستگاه شما گاز ندارد و نیاز به شارژ گاز دارد .   نحوه کارکرد سرمایش و گرمایش در کولرهای گازی

اواپراتور چیست ؟

مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیومی مشبک  با طراحی خاص می باشد که در بخش داخلی دستگاه (Indoor) قرار گرفته و محل خنک سازی هوا (در حالت سرمایش) و یا دفع گرما (در حالت گرمایش) می باشد . به عبارتی هوای درون اتاق با مکیده شدن از قسمت بالای یونیت داخلی وارد محفظه  اواپراتور می شود . که پس از خنک شدن (در حالت سرمایش) و یا گرم شدن (در حالت گرمایش) از قسمت پایینی آن به سمت اتاق دمیده می شود .

مطالب مهم در مورد خرید کولر گازی – فروش کولرگازی – بوش – گری اجنرالجنرال ، الجی ، سامسونگ ، هیتاچی ، میدیا

مطالب مهم در مورد سرویس کولر گازیتعمیر کولرگازی اجنرالسامسونگالجی – ال جی

مطالب مهم در مورد سرویس تعمیر پکیجتعمیرپکیج تاچی سرویس پکیج بوتان
مطالب مهم در مورد خرید داکت اسپلیتفروش  داکت اسپلیت لوله کشی داکت اسپلیت در کرجتعمیر داکت اسپلیت

(نصب داکت اسپلیت در کرج را از ما بخواهید.)